Łukasz Podolski został Ambasadorem Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze

02.07.2013

We wtorek 2 lipca władze Zabrza, Górnika i Akademii Piłkarskiej podpisały umowę o szeroko pojętej współpracy. Wszystkiemu przyglądał się gwiazdor Arsenalu Londyn i reprezentacji Niemiec Łukasz Podolski, który został ambasadorem Akademii Piłkarskiej.

– To bardzo ważny dzień dla Górnika i Zabrza. Podpisana umowa to tylko pretekst do dzisiejszego spotkania, bo najważniejszym zadaniem jest kształcenie najlepszych piłkarzy. Cieszymy się, że będzie się to odbywać przy boku tak wspaniałego sportowca jakim jest Łukasz Podolski. Młodzież potrzebuje autorytetów i gorąco wierzę, że Łukasz będzie właśnie takim autorytetem dla zabrzańskiej młodzieży – powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.
Z podpisania umowy bardzo zadowolony był prezes Górnika Zabrze, Artur Jankowski. – Wierzę, że dzięki Akademii i dzięki wsparciu władz miasta oraz Łukasza Podolskiego, niebawem Górnik będzie osiągał wyznaczone cele. Jestem pewien, że za kilka lat będziemy świadkami pierwszych debiutów wychowanków Akademii w pierwszym zespole Górnika.
– Chciałem bardzo podziękować Łukaszowi Podolskiemu za to, że wspiera Akademię nie tylko jako jej ambasador, udzielając swojego wizerunku, ale również za to, że wspiera ją sercem i swoją pomocą – powiedział prezes fundacji, która zarządza nowopowstałą Akademią.
– Jak byłem mały, to dużo grałem w piłkę z kolegami na ulicy. Dziś czasy są już inne i w rozwoju młodych piłkarzy bardzo ważne są baza, trenerzy i odpowiedni sprzęt. Dlatego bardzo mi się podoba pomysł związany z budową Akademii w Zabrzu. Będę pomagał jej szefom jak tylko będę potrafił – zadeklarował "Poldi".