Kolejne tytuły Olimpii Zabrze

02.07.2013

Mimo początku wakacji i letniej aury, zawodnicy Olimpii Zabrze efektowanie kończą pierwszą część krajowego sezonu lekkoatletycznego. W ubiegły weekend Monika Hałasa zdobyła dwa medale na 30. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w LA, a Piotr Czapla wygrał Międzynarodowy Bieg Górski!

Ubiegły weekend był bardzo udany dla zawodników Olimpii Zabrze. Czołowi zabrzański zawodnicy pokazali, że powołanie ich do Reprezentacji Polski ma mocne uzasadnienie w osiąganych przez nich wynikach. Monika Hałasa podczas rozgrywanych w dniach 29-30 czerwca 2013 roku 30. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobyła kolejne dwa medale najważniejszej imprezy lekkoatletycznej w Polsce – w Bydgoszczy została Mistrzynią Polski w biegu na 1500m oraz Wicemistrzynią na 800m. Takie wyniki to bardzo dobry prognostyk przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy (11-14.07.2013r., Tampere, Finlandia),
w których Monika weźmie udział.

Dużo powodów do radości dał nam także Piotr Czapla. Trenujący w Olimpii Zabrze, Członek Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich (6.07.2013r., Borowiec, Bułgaria) w ubiegłą sobotę (29.06.2013r.) wygrał XV Międzynarodowy Bieg Górski na Górę Żar. Jego wysoką formę potwierdza ponad 1,5minutowa przewaga nad drugim zawodnikiem!

Trenerem Moniki Hałasy jest Grzegorz Mataczyński, plany treningowe dla Piotra Czapli opracowuje Wojciech Gajewski.

Więcej informacji o klubie i sylwetki zawodników znajdują się na stornie internetowej klubu – www.olimpia-zabrze.pl