Półmetek akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

27.06.2013

29 czerwca o godz. 9.30 na stadionie w Rokitnicy przy ul. Żniwiarzy 4 odbędzie się półmetek akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. W Zabrzu projekt ten wpisuje się w przedsięwzięcie pn. "Aktywne Zabrze". Serdecznie zapraszamy do wspólnego biegania.

 

Przypomnijmy, że od minionego roku w naszym mieście organizowane są zajęcia sportowe dla mieszkańców w ramach "Aktywnego Zabrza". Zimą było to narciarstwo biegowe i zjazdowe podsumowane zawodami o Puchar Prezydenta Miasta. Wiosną i latem przyszła kolej na m.in. bieganie, nordic walking i jazdę na rowerze. W każdą sobotę w parku im. Poległych Bohaterów przy ul. Dubiela odbywają się zajęcia dla mieszkańców.

Honorowy Dawca Energii Fortum to projekt, który wpisuje się w Aktywne Zabrze. Przy wykorzystaniu specjalnej aplikacji na telefon biegacze w czterech miastach Bytomiu, Częstochowie, Wrocławiu i Zabrzu zliczają pokonany dystans. W czasie biegu włączona aplikacja zlicza przemierzone kilometry i automatycznie przelicza je na energię. Przez cały czas trwania programu energia osób biegających dla poszczególnych miast jest kumulowana. Rywalizacja ma wymiar charytatywny. Każde miasto biega na wskazany cel. W Zabrzu wsparcie przewidziane jest dla KSAWIERA KOCIĘCKIEGO podopiecznego Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, który choruje na padaczkę lekooporną. W zależności od ilości zebranej energii w określonych lokalizacjach, Fortum przekaże na pomoc dzieciom z czterech miast wsparcie finansowe w wysokości: 40 tys. zł za pierwsze, 30 tys. zł za drugie, 20 tys. zł za trzecie oraz 10 tys. zł za czwarte miejsce. Na chwilę obecną Zabrze zajmuje I miejsce.

                Wynik indywidualny w mieście          Wynik indywidualny w Polsce
1. Zabrze                463145,95 Wh                              8125,37 km
2. Wrocław             406585,80 Wh                              7133,08 km
3. Częstochowa       387843,76 Wh                              6804,28 km
4. Bytom                  76723,28 Wh                               1346,02 km