Szalony weekend Olimpii Zabrze!

11.06.2013

Czerwiec dla lekkoatletyki jest miesiącem, w którym sportowcy mają szansę potwierdzenia budowanej systematycznymi treningami formy. Zawodnicy Olimpii Zabrze swoimi startami w Sosnowcu, Łodzi i Bydgoszczy potwierdzili fantastyczną dyspozycję. Minima na Mistrzostwa Europy, tytuły Mistrzów Polski i Medale Mistrzostw Śląska robią wrażenie!

Ubiegły weekend obfitował w bardzo dobre informacje dotyczące starów zawodników zabrzańskiej Olimpii. Zawodnicy po raz kolejny potwierdzili, że doświadczenie trenerów (Grzegorza Mataczyńskiego i Wojciecha Gajewskiego) połączone z systematyczną pracą na treningach, przynoszą efekty.

Największą gwiazdą weekendu była Monika Hałasa, która brylowała w Łodzi i Bydgoszczy. W piątek (7.06.2013r.) w Łodzi podczas Akademickich Mistrzostw Polski nie miała sobie równych w biegu na 1500m, dzięki czemu zdobyła swój kolejny tytuł Mistrzyni Polski wygrywając z dziewczynami nawet o 4 lata starszymi od siebie! Następnego dnia miała już
w planach start w XIII Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym w Bydgoszczy, gdzie osiągnęła swój życiowy sukces – czas 2:04:03 to spełnienie naszych wcześniejszych zapowiedzi i spełnienie Minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, na których zobaczymy Monikę w dniach 11-14.07.2013 w fińskim Tampere!

Klasę pokazał także Rafał Kampa, który w Łodzi został Akademickim Mistrzem Polski
w sztafecie Politechniki Śląskiej 4x400m! Potwierdził tym samym, że fantastyczny wynik na 800m osiągnięty podczas startu w 41. Memoriale Żylewicza w Gdańsku, dodatkowo poprawiony jeszcze w Łodzi (1:52:67), doskonale przekłada się na starty na krótszym dystansie.

Bardzo dobra informacja dotarła także do jednego z najbardziej doświadczonych zawodników Olimpii Zabrze, Piotra Czapli. W piątek otrzymał on potwierdzenie kwalifikacji na Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich, które odbędą się w Bułgarskim Borowcu dnia 6.07.2013r.

Natomiast Juniorzy z Zabrza zdobywali Medale podczas Mistrzostw Śląska rozgrywanych
w Sosnowcu w dniach 8-9.06.2013r. Tytuł Wicemistrzyni Śląska zdobyła w biegu na 3000m Alicja Szczurek (Juniorka), natomiast dwa miejsca na podium w biegu na 5000m zajęli: Martin Czupała (Mistrz Śląska) i Paweł Wojtek (Brązowy Medal).

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a Monice Hałasie i Piotrowi Czapli życzymy powodzenia podczas Mistrzostw Europy!

Więcej informacji o klubie znajduje się na stornie internetowej klubu – www.olimpia-zabrze.pl