INDUSTRIADA 2013

10.06.2013

Czwarta edycja INDUSTRIADY – Święta Szlaku Zabytków Techniki, która odbyła się 8 czerwca, cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta i regionu.

Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego to jedyny, unikatowy regionalny produkt turystyczny, który łączy w sobie ponad 30 obiektów w całym Województwie Śląskim. W Zabrzu znajdują się cztery tego typu obiekty. Są nimi, oprócz ZKWK Guido, Muzeum Górnictwa Węglowego, Zabytkowy „Szyb Maciej” oraz Skansen Górniczy „Królowa Luiza”. Podczas imprezy organizatorzy zapewnili wiele atrakcji m.in. możliwość zwiedzania poziomu 320, koncerty, pokazy świetlno – muzyczne, eksperymenty.

Hitem Industriady były Dundu, czyli 5-metrowe świetliste lalki, które w ruch wprawiała grupa niemieckich aktorów. Odwiedzający mogli zobaczyć trzy półgodzinne przedstawienia. Giganty przechadzały się po całym terenie kopalni opowiadając przy tym swoistą historię.