Sukcesy uczniów zabrzańskich szkół

23.05.2013

W dniach 15-19.05.2013 r.odbyło się międzynarodowe spotkanie młodzieży w Reggio di Calabria, XI Edizione Premio Internazionale “Marco & Alberto Ippolito”, które było podsumowaniem pracy uczniów w ramach projektu „ Tolerancja, integracja czy współistnienie”.

W XI edycji tego projektu brali udział uczniowie Gimnazjum Nr 7 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 w Zabrzu oraz Centrum Edukacji w Zabrzu. Oprócz działań projektowych podjętych na terenie szkół i miasta Zabrze, uczniowie ci byli autorami prac konkursowych w zakresie poezji oraz fotografii, wysłanych do oceny jury w Reggio di Calabria.

W konkursach tych otrzymali nagrody i wyróżnienia:
– Alicja Hałuszczak ucz. kl.II Gimnazjum Nr 7 – wyróżnienie za wiersz „ Przyjaźń”,
– Marcin Waniek ucz. kl. II Gimnazjum Nr 7 – nagroda za III miejsce w konkursie poetyckim
za wiersz „Wędrowanie”,
– Agata Mateja ucz. kl.I Gimnazjum Nr 7 – nagroda jury w konkursie fotograficznym.
 

Pragniemy podziękować organizatorom tego spotkania : organizacji FNIZM -Associazione Professionale Qualificata per la Formazione Docenti e Dirigenti scolastici – koordynatorom oraz wszystkim instytucjom współpracującym a przede wszystkim wspaniałym nauczycielom i młodzieży Liceo Scietifico di Rosarno za organizację i serdeczny klimat spotkania. Dzięki zaangażowaniu tych wszystkich podmiotów staliśmy się spójną grupą, w której młodzi, dorośli i eksperci pracowali zgodnie z ich rolami dla wspólnego dobra i w niepowtarzalnej atmosferze.