Monika Hałasa coraz bliżej Mistrzostw Europy!

21.05.2013

21-letnia zabrzańska biegaczka w ubiegłą sobotę osiągnęła najlepszy wynik w swojej karierze na dystansie 800m – czas 2:06:57 to obecnie czwarty wynik w Europie!

Fantastycznie zaprezentowała się nasza najlepsza biegaczka, Monika Hałasa, podczas rozegranych w ubiegłą sobotę (18.05.2013r.) w Sosnowcu zawodów lekkoatletycznych. Zawodniczka Olimpii Zabrze potwierdziła swoją niesamowitą formę i po emocjonującej walce osiągnęła życiowy wynik, który może dać jej przepustkę do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy rozgrywanych w dniach 11-14.07.2013r. w Tampere (Finladia). Po sobotnim starcie na 800m Monika, z czasem 2:06:57 zajmuje czwarte miejsce w Europie wśród młodzieżowców!

Warto wspomnieć, iż Monika Hałasa jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Zabrzu, a od samego początku kariery związana jest z Olimpią Zabrze, gdzie jej klubowym trenerem jest Grzegorz Mataczyński. Monika od ponad dwóch lat jest zawodniczką Kadry Narodowej. Kariera sportowa nie przeszkadza jej jednak w studiowaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Więcej informacji o klubie, zawodnikach i trenerach można znaleźć na stronie internetowej – www.olimpia-zabrze.pl