Zabrze przestrzenią rozwoju

Dziś rozpoczyna sie VI Metropolitalne Święto Rodziny

18.05.2013

18 maja koncertem pt. "Wesele na Górnym Śląsku" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu rozpocznie się VI Metropolitalne Święto Rodziny. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Przypomnijmy, że dotychczasowe edycje, które odbywały się pod hasłami: „Moja wyjątkowa rodzina", „Portret matki", „Ojciec fundamentem rodziny", „Piękno życia rodzinnego" oraz „Przez pokolenia" spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu. W tym roku tematem przewodnim Święta będzie zaufanie w rodzinie i jej wiarygodność, a hasłem "Rodzina wiarygodna".

W propozycjach programowych Metropolitalnego Święta Rodziny znajdują się sympozja, wykłady naukowe, koncerty, wystawy, kiermasze, konkursy, imprezy sportowe, festyny i pikniki. Od wielu lat niezapomnianymi wydarzeniami są koncerty inauguracyjne w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji Święta dostępne są na stronie www.swieto-rodziny.pl.