10.05.2013

27 maja w zabrzańskiej hali MOSiR odbędzie się XI Regionalny Turniej Piłki Nożnej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych Zabrze 2013 pod honorowym patronatem Prezydent Zabrza Pani Małgorzaty Mańki- Szulik.

Organizatorem imprezy jest Klub Olimpiad Specjalnych ,,Gumisie’’ Zabrze działający przy Zespole Szkół specjalnych nr 40 w Zabrzu.

Celem rozgrywek jest:
-Stworzenie możliwości osobom z niepełnosprawnością intelektualną sprawdzenia swoich umiejętności sportowych w trakcie turnieju piłkarskiego, będącego zarazem podsumowaniem całorocznej pracy na treningach;
-Umożliwienie nawiązania nowych przyjaźni pomiędzy tymi osobami, a także jednoczenia się osób z niepełnosprawnością intelektualną z całym społeczeństwem, na zasadach równości, szacunku i akceptacji.

Serdecznie zapraszamy na ceremonię otwarcia turnieju, która odbędzie się o godz. 10.00