Powstanie Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka

10.05.2013

9 maja w sali historycznej Ratusza przy ul. Religi 1 została podpisana umowa na budowę Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka.

Prezentację nt. inwestycji przedstawił Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala. Nowy pawilon, który powstanie na terenie Szpitala Miejskiego w Biskupicach, mieścić będzie oddziały: ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny oraz nowy oddział patologii ciąży. Znajdzie się tam 78 łóżek i blok operacyjny. Pacjentki będą mogły skorzystać ze wsparcia poradni diabetologicznej, laktacyjnej, neonatologii czy diagnostyki prenatalnej. W centrum siedzibę znajdzie też szkoła rodzenia. Koszt inwestycji, która ma zostać zakończona w sierpniu 2014 roku, to 40 817 309, 03 zł.

Umowę w obecności Małgorzaty Mańki-Szulik, prezydenta Zabrza i Mariana Czochary, przewodniczącego Rady Miasta, podpisali dyrektor Jednostki Obsługi Finansowej Gospodarki Nieruchomościami Tomasz Saternus oraz przedstawiciele firmy WARBUD S.A Mirosław Józefczuk, członek Zarządu i Wojciech Gerber, także członek Zarządu. W spotkaniu udział wzięli także m.in. Gabriela Pudlo-Chojnacka, wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Anna Solecka-Bacia i Jan Urban, radni Rady Miasta, Piotr Trybalski, wiceprezes Szpitala Miejskiego, Krzysztof Gorgoń z Biura Architektonicznego Krzysztof Gorgoń, autor projektu Centrum, ordynatorzy oddziałów szpitala, naczelnicy Wydziałów Urzędu Miejskiego, prezesi spółek miejskich oraz dziennikarze.