V Międzynarodowe Targi Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej

08.05.2013

 

W dniach 24 i 25 maja 2013r. w Zabrzu  przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Światowej Organizacji Turystycznej odbędą się V Międzynarodowe Targi Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej.

Do tej pory udział w targach potwierdzili  przedstawiciele instytucji  i obiektów dziedzictwa przemysłowego, miast i regionów z Polski, Francji, Ukrainy, Peru, Belgii, Słowacji, Izraela, Czech.

Dla odwiedzających organizowane są liczne konkursy i atrakcje, degustacje regionalnych specjałów przygotowanych między innymi przez znanego i lubianego  kucharza śląskiego Remigiusza Rączkę, występy muzyczne, pokazy tańca, warsztaty rzemieślnicze oraz warsztaty edukacyjne.

Krajem partnerskim tegorocznych Targów będzie Ukraina.

Główną nagrodą będzie weekendowy wyjazd dla 2 osób do Lwowa.

Cała impreza relacjonowana będzie podczas audycji na żywo na antenie Radia Planeta FM, w stacjach TVN Meteo oraz TVN 24.

W dniu 24.05.2013r o godzinie 18:00 zapraszamy do udziału w V edycji Gry Miejskiej pod hasłem Zagraj w Zabrzu. Główną nagrodą będzie lot balonem.

W drugim dniu Targów tradycyjnie wystartuje VII Bieg Rodzinny o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze.

 

Serdecznie zapraszamy 24 i 25 maja 2013r. do hali MOSiR, ul. Matejki 6

WSTĘP WOLNY

Uwaga! Chętni przedsiębiorcy do nieodpłatnego wystawienia swojego stoiska na targach, mogą zgłaszać chęć udziału na adres zcrp@um.zabrze.pl do końca dnia 13 maja.

Każdy wystawiający, będzie zobowiązany do zorganizowania degustacji dla odwiedzającyh stoisko.

 

 

Wszelkich informacji udziela:

Wydział Promocji i Turystyki oraz Punkt Informacji o Mieście

Urząd Miejski w Zabrzu

e-mail: informacja@um.zabrze.pl , sekretariat_wpt@um.zabrze.pl,

tel: 032 271 72 76, 032 373 35 20