Modny Śląsk 2013

08.05.2013

11 maja o godz. 19.00 w Restauracji Impresja w Zabrzu zainaugurowana zostanie II edycja Modnego Śląska. Organizatorzy przygotowują plener sztuk wizualnych połączony z występem teatru tańca współczesnego Atrum.Wstęp wolny.

Województwo Śląskie po ostatniej reformie administracyjnej stało sie jednym z najbardziej zurbanizowanych i najprężniej rozwijających sie województw. Juz dziś nie można powiedzieć, ze dominuje tu krajobraz hut i kopalń. Śląsk jest najbardziej zielonym regionem w Polsce i chociaż nie łatwo walczy sie z wizerunkiem przemysłowego, to jednak zmiany następują bardzo szybko. Kultura i sztuka w coraz większym stopniu zaznacza tu swoja obecność, pojawiają sie pierwsze festiwale sztuki współczesnej i tak zwanej sztuki ulicy. Jednak do tej pory pomimo pojedynczych prezentacji Śląsk nie miał imprezy, która prezentowała by jego różnorodność kulturowa, a jednocześnie jednoczyła i integrowała twórców. Dlatego Modny Śląsk jest odpowiedzią na zapotrzebowanie środowisk kreatywnych związanych z szeroko pojętym rynkiem mody, kultury i sztuki w całym u znaczeniowym zakresie.