"Fortum dla śląskich dzieci"

02.05.2013

4 maja w hali Pogoń zorganizowane zostanie kolejne spotkanie w ramach projektu "Fortum dla śląskich dzieci" realizowanego przez Miasto Zabrze i firmę Fortum. Tym razem goście będzie Tomasz Kuliński, maratończyk.

Podobnie jak w ubiegłym roku projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej. Jednym z zasadniczych celów projektu jest stworzenie warunków, które pozwolą na ujawnienie się lub pobudzenie talentów, które w obecnych okolicznościach mogłyby zostać niewykorzystane. Celem projektu jest budowanie wiary we własne możliwości przez udział dzieci w spotkaniach z ludźmi, którzy osiągnęli sukces; wspieranie samodzielności, która jest bazową umiejętnością w kontekście podejmowania życiowych decyzji, rozwój wachlarza wiedzy i umiejętności, dzięki udziałowi w warsztatach tematycznych; zachęcenie dzieci do pracy nad odkrywaniem i rozwijaniem ich indywidualnych talentów. W ramach projektu odbędzie się 10 spotkań ze znanymi mieszkańcami regionu, w których udział weźmie grupa młodzieży licząca 60 osób.