Zabrze przestrzenią rozwoju

X Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Praktyczna „Dziedzictwo przemysłowe dla turystyki kulturowej. Dawne i współczesne formy transportu”

29.04.2013

Miejsce obrad: Zabrze, Centrum Konferencyjno-Hotelowe, ul. Cisowa 4, termin: 23-24 maja 2013r.

W dniach 23-24 maja br. w Zabrzu odbędzie się X Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Praktyczna „Dziedzictwo przemysłowe dla turystyki kulturowej. Dawne i współczesne formy transportu”.
Dzięki takim prelegentem jak miedzy innymi:
gen. Mirosław Hermaszewski – pierwszy i jedyny w dotychczasowej historii Polak, kosmonauta, który odbył lot w kosmos;
Jerzy Makula – polski pilot szybowcowy, wielokrotny mistrz świata;
Jerzy Majcherczyk- odkrywca kanionu Colca w Peru będziemy mogli zapoznać się z ciekawymi doświadczeniami, spostrzeżeniami w tym zakresie.
 

W Konferencji udział zapowiedzieli przedstawiciele obiektów i organizacji turystycznych z kraju i ze świata. W obradach od lat uczestniczą instytucje Unii Europejskiej, Rady Europy, OECD i UNESCO, a także organizacje pozarządowe, takie jak Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego, Komitet Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego.
Z roku na rok zwiększa się zasięg i znaczenie konferencji. Jej dorobek jest zauważalny w skali międzynarodowej.
Według Światowej Organizacji Turystycznej turystyka przemysłowa jest postrzegana jako produkt o wielkim potencjale rozwoju, dlatego tak istotne jest promowanie obiektów dziedzictwa przemysłowego i rozwijanie świadomości turystycznej.
Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim dyskusja i wymiana doświadczeń na rzecz wypracowania wspólnej strategii rozwoju turystyki przemysłowej.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące Konferencji wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdują się na stronie internetowej www.konferencja.zabrze.pl.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.