Zabrze przestrzenią rozwoju

Rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz"

29.04.2013

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza wszystkich mieszkańców Zabrza na rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz", który odbędzie się 10 maja.

 Zbiórka: Plac Wolności, godz. 17.30.

Start: godz. 18.00

Meta: Biblioteka Centralna przy ul.ks. J. Londzina 3

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.
Akcja z roku na rok zwiększa swój zasięg. W 2012 r. zorganizowano Odjazdowego Bibliotekarza w 97 miejscowościach, w których wzięło udział blisko 3500 uczestników. W Zabrzu Odjazdowy Bibliotekarz jest organizowany po raz drugi . W zeszłorocznym rajdzie udział wzięło ponad 120 osób.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy moc atrakcji: minipiknik (uczestnicy rajdu proszeni są o zabranie ze sobą koców, napojów oraz prowiantu), bookcrossing, pokaz pierwszej pomocy konkursy sprawnościowe z wykorzystaniem roweru. Oprócz nagród książkowych do wygranie będą 3 podwójne zaproszenia do Klubo-Kawiarni Niespodzianka, 10 pojedynczych wejściówek na basen i 5 do groty solnej (pl. Krakowski).Uczestnicząc w imprezie będzie można otrzymać „szprychówkę”, która będzie upoważniała do 50% zniżki do Teatru Nowego (do końca czerwca). Prosimy pamiętać o obowiązkowym kasku dla dzieci biorących udział w rajdzie, będących oczywiście pod opieką osób dorosłych oraz oświetleniu dla wszystkich. Przejazd tempem „spacerowym” pod eskortą policji. Nasz wspólny rajd ma na celu promowanie czytelnictwa i bibliotek, walkę ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza, integrację środowiska bibliotekarskiego, a przede wszystkim propagowanie roweru jako ekonomicznego i ekologicznego środka transportu. Kolorem, który rządzi tego dnia jest pomarańczowy, dlatego pomarańczowe akcenty będą mile widziane.
Zapraszamy
Kontakt: Anna Bozek-Jeglorz tel. 798 547 716
anna.bozek.jeglorz@biblioteka.zabrze.pl
www.facebook.com/events/439743892786432/
www.biblioteka.zabrze.pl/
www.odjazdowybibliotekarz.pl