Zabrze przestrzenią rozwoju

„Nakręć się na Zabrze!” – piąta edycja gry miejskiej w filmowym stylu!

29.04.2013

Od kilku lat organizatorzy gry miejskiej w Zabrzu zaskakują uczestników nowymi pomysłami. W poprzednich edycjach gracze zamieniali się m.in. w przedsiębiorców sprzed 100 lat, szpiegów i przybyszów z kosmosu. Tylko cel imprezy pozostaje niezmienny – odkrywać dla graczy wszystko to, co w Zabrzu ciekawe i atrakcyjne.
 

Filmowo z finałem w przestworzach
Na uczestników tegorocznej V edycji gry, która odbędzie się w piątek 24 maja czeka zwariowana rozgrywka w stylu scavenger hunt pod hasłem „Nakręć się na Zabrze!” Wszystko „kręcić się” będzie wokół skojarzeń filmowych, w tym: charakteryzacji, gry aktorskiej, plenerów, rekwizytów i muzyki filmowej. Stawką w grze będzie nagroda w postaci ekskluzywnego lotu balonem nad Śląskiem dla dwóch osób!

Scavenger hunt przeniesiony na śląski grunt
W ubiegłym roku w Zabrzu organizatorzy zainaugurowali nową formę gier miejskich – scavenger hunt. To forma zabawy bardzo popularna w USA. Podstawą scavenger hunt jest lista. Na liście znajdują się różnego rodzaju zadania, w tym: przedmioty do zdobycia, osoby do odnalezienia, wyzwania do realizacji. Zadań jest znacznie więcej niż czasu na ich wykonanie, trzeba więc obrać strategię gry. Zadania w scavenger hunt są pełne humoru i mocno stawiają na kreatywność i fantazję graczy. W ubiegłym roku w Zabrzu na liście było m.in. paradowanie po mieście we własnoręcznie wykonanym stroju obcego, gra w kosmicznego badmintona czy zdobycie (sobie tylko znanym sposobem) czegoś jadalnego w kolorze niebieskim.

Co czeka uczestników gry w Zabrzu?
Uczestnicy zabrzańskiego scavenger hunt pod hasłem „Nakręć się na Zabrze!” będą mieli 4 godziny, by zdobyć na terenie Zabrza jak największą ilość punktów za wykonanie zadań z otrzymanej listy. Lista zadań aż do startu gry pozostanie tajemnicą. Wiadomo jednak, że wszystkie zadania związane będą ze światem filmu: grą aktorską, charakteryzacją, plenerami, rekwizytami filmowymi itp. Wszystko to, jak co roku, rozegra się na terenie miasta oraz w gościnnych progach wybranych zabrzańskich instytucji.
Na zdobywców największej ilości punktów czeka atrakcyjna nagroda – lot balonem nad Śląskiem dla dwóch osób zorganizowany specjalnie w terminie wyznaczonym przez zwycięzców!
 

Przyjdź na grę w przebraniu i zgarnij extra punkty!
Premiujemy dodatkowymi punktami przybycie na grę w przebraniu! Temat przebrania: bohater filmowy. Ty zdecydujesz czy będzie to Superman, dwóch takich co ukradli Księżyc czy przerażający clown rodem z horroru. Im bardziej pomysłowo i widowiskowo tym lepiej!
 

Jak wziąć udział w grze?
W grze można brać udział indywidualnie lub w dwuosobowych drużynach. Gracz indywidualny i co najmniej jedna osoba w drużynie musi mieć ukończone 18 lat.
Udział w grze jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa (elektronicznie lub osobiście w dniu gry) Elektronicznej rezerwacji miejsc można dokonać wypełniając prosty formularz dostępny na stronie www.nakrecsienazabrze.pl.
Start gry odbędzie się o godzinie 18.00 na terenie hali MOSiR w Zabrzu, a zakończenie i wręczenie nagród planowane jest o 22.30 w kinie „Roma”.

Gdzie szukać więcej informacji
Więcej praktycznych informacji na www.nakrecsienazabrze.pl, a aktualności dotyczące gry śledzić można także na profilu www.facebook.com/silesiaevents.
 

Kto za tym stoi?
Organizatorem piątej edycji gry miejskiej w Zabrzu jest Urząd Miejski w Zabrzu. Grę realizuje Silesia Events. Partnerami gry są najważniejsze instytucje i obiekty kulturalne i turystyczne w Zabrzu.
Kontakt w sprawie gry:
Dorota Janas – Silesia Events
Tel. 695 591 297
e-mail: dorota.janas@silesiaevents.pl