Muzyczna 3 Metropolitalna Gra Miejska

29.04.2013

Po raz pierwszy uczestnicy Metropolitalnej Gry Miejskiej czynili poszukiwania niesfornego humanoida Roba we wszystkich miastach Metropolii „Silesia” w 2011 roku. Za drugim razem gra miała historyczny charakter – przywoływała fakty z powstań śląskich. W trzeciej, tegorocznej, edycji MGM uczestnicy ruszą śladem zaginionej partytury. Dla zwycięzców przewidziano nagrody etapowe i cenne nagrody główne.
 

Metropolitalna Gra Miejska odbywa się już po raz trzeci. Jest to jedyna zabawa w regionie obejmująca swoim zasięgiem tak duży obszar. Zwyczajowo angażuje miasta Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Na trasie czterech etapów MGM tym razem znajdzie się osiem miast, ale pytania i zadania będą związane ze wszystkimi miastami Metropolii.
Śląsk i Zagłębie to dźwiękowy kalejdoskop, miejsce, w którym funkcjonują obok siebie zjawiska muzyczne różnych gatunków, wspaniali ludzie muzyki i przeróżne instytucje ją tworzące i wspierające. Ideą III Metropolitalnej Gry Miejskiej jest pokazanie śląskiego potencjału muzycznego.
Uczestnicy szukać będą zaginionej partytury, czyli zapisu nut, który powstał w efekcie zastosowania nieznanego klucza w nieznanym czasie. Zapis trzeba odtworzyć, a kolejne jego elementy znajdziemy rozwiązując zadania w poszczególnych miastach Metropolii "Silesia". W tegorocznej edycji "wezmą udział" miejsca związane z muzyką i dzieła kompozytorów kojarzonych ze Śląskiem i Zagłębiem, wykonywane przez śląskie zespoły i samych uczestników.
Tegoroczna edycja rozegra się w dwa weekendy: 18-19 maja oraz 25-26 maja 2013 r.
Harmonogramy, szczegóły zapisu i inne przydatne informacje dotyczące III Metropolitalnej Gry Miejskiej znajdują się na stronie portalu pełniakultury.pl.