III Biskupicka Noc Atrakcji

29.04.2013

26 kwietnia w Gimnazjum nr 20 w Zabrzu odbyła się III Biskupicka Noc Atrakcji. Jej celem jest promowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu przez uczniówć oraz integracja środowiska lokalnego.

W imprezie udział wzięli m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, radni Rady Miasta Anna Solecka-Bacia i Jan Urban, a także proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela ks. Bolesław Waśkiewicz. 60 uczniów pod opieką nauczycieli spędziło całą noc w szkole biorąc udział w zawodach sportowych i grając w gry. Przedsięwzięcie to ma charakter sportowo–profilaktyczny. Biskupicka Noc Atrakcji w tym roku rozpoczęła się od spotkania z przedstawicielami Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, realizującej w Zabrzu projekt Fortum dla Śląskich Dzieci. Następnie uczniowie podzieleni na grupy rywalizowali ze sobą w następujących dyscyplinach: piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, siatkówka. Odbył się także turniej miksta w tenisie stołowym. Po zakończeniu rozgrywek uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez zabrzańskie instytucje kulturalne oraz Urząd Miasta Zabrze: bilety do Kina Roma, na basen i do groty solnej w Miejskim Zakładzie Kąpielowym oraz sprzęt sportowy. Biskupicka Noc Atrakcji na trwale wpisała się w kalendarz imprez kulturalno – sportowych naszego miasta.