Zabrze przestrzenią rozwoju

Sukces zabrzańskich tancerzy

23.04.2013

Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski IDO Hip Hop, Break Dance i Electric Boogie, które odbyły się 6-7 kwietnia w Tarnowie Podgórnym, młodzi tancerze Studia Tańca Ulicznego OPP4- CET w Zabrzu walczyli w dziewięciu kategoriach o nominacje do reprezentacji Polski podczas tegorocznych mistrzostw świata.

Złoty medal zdobył duet electric boogie: Patrycja Kamińska i Martyna Duda (11 lat). Dziewczyny tworzą duet od niespełna roku i mają  na swoim koncie już wiele sukcesów.

Drugi medal, tym razem brązowy wywalczył zespół Just Kidding w kategorii hip hop battle.

Ponadto w kategorii solo nominacje zdobyli Martyna Duda, zajmując 4 miejsce w kategorii electric boogie dzieci oraz Aaron Zdziebło, plasując się na 5 miejscu w kategorii electric boogie powyżej 15 lat.

Zawodnikami rezerwowymi są Monika Jonczyk (5 miejsce w kategorii break dance powyżej 15 lat) i Michał Przystalski (6 miejsce w kategorii break dance 12-15 lat).

Wszyscy trenują uparcie i wraz ze swoją trenerką Agatą Zeliszek, mają nadzieję, że uda im się wyjechać na mistrzostwa świata do Kopenhagi w październiku 2013 i przeżyć kolejną wspaniałą taneczną przygodę.