STOP osteoporozie – bezpłatne badania

05.04.2013

Osteoporoza to cichy złodziej kości, który atakuje zwłaszcza kobiety po 60 roku życia. Dlatego warto jak najszybciej wykonać profilaktyczne badania.

Choroba, charakteryzująca się obniżeniem masy kostnej i prowadząca do większej podatności na złamania, rozwija się długi czas bez żadnych wczesnych objawów. W siódmej dekadzie życia osteoporoza dotyka głównie kobiety – i właśnie z tego względu panie w wieku 60 lat i więcej powinny zwracać na tę kwestię szczególną uwagę – niezależnie od tego, czy miały kiedykolwiek złamanie kości, czy też nie.
 

Mieszkanki Zabrza mogą bezpłatnie badać się w Gabinecie Diagnostyki i Leczenia Osteoporozy (ul. Asnyka 11). Dodatkowe informacje są udzielane pod numerem tel. 32/331-33-16 (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 16.00). – Dotąd z bezpłatnych badań  skorzystało ponad 1700 osób. W efekcie 68 pań zostało już objętych opieką lekarską, a kolejnych kilka rozpocznie terapię w ciągu najbliższych tygodni. Warto się badać, bo szybkie zdiagnozowanie problemu zdecydowanie pomaga w leczeniu – zachęca prof. dr hab. n. med. Wojciech Pluskiewicz.