Jak ocenić czy mój pomysł na biznes ma szanse powodzenia?

04.04.2013

26 marca odbyło się ostatnie z zaplanowanych na marzec spotkań organizowanych w Zabrzańskim Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości (ZCRP).
Szkolenie pn. „Jak ocenić czy mój pomysł na biznes ma szanse powodzenia?” zrealizowane zostało przy współpracy ZCRP z Biurem Karier Studenckich Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zajęcia prowadzili dr inż. Marek Krannich oraz Joanna Zaremba, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie przedsiębiorczości.
Zajęcia składały się z dwóch części, teoretycznej i warsztatowej. Prowadzący przedstawili zasady, jak potencjalny przedsiębiorca powinien ocenić rynek zbytu, zbadać możliwości konkurencji czy dokonać weryfikacji źródeł finansowania. Omówiono zasady tworzenia biznesplanu, będącego podstawą do funkcjonowania zarówno nowej firmy, jak i działającej już od lat. Uczestnicy dowiedzieli się także, jak określić korzyści i zagrożenia oraz słabe i mocne strony pomysłu poprzez analizę SWOT*.
W związku z tak dużym zainteresowaniem, już w maju zostanie zorganizowane szkolenie o zbliżonej tematyce.
Więcej informacji o szkoleniach organizowanych przez Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości można znaleźć w zakładce KALENDARZ WYDARZEŃ.

* Analiza SWOT jest jedną z podstawowych metod analizy strategicznej, może być także wykorzystywana w działalności doradczej (consulting) jako technika diagnozy organizacji. Można ją stosować w poszczególnych sferach funkcjonowania firmy, np. w marketingu, finansach, produkcji.