VI Metropolitalne Święto Rodziny

12.03.2013

12 marca w Bibliotece Śląskiej w Katowicach zorganizowana została konferencja rozpoczynająca przygotowania do VI Metropolitalnego Święta Rodziny. Patronat honorowy sprawuje arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

 

W spotkaniu udział wzięli samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, urzędów miast i gmin naszego regionu, organizacji i instytucji kultury oraz media. Z roku na rok sukcesywnie zwiększa się grono podmiotów, które włączają się w organizację Święta Rodziny. W tym roku mocnym akcentem jest udział samorządu Województwa Opolskiego. Konferencja w "Benedyktynce" to tradycyjnie pierwszy etap prac nad kolejną edycją tego wydarzenia. VI Metropolitalne Święto Rodziny rozpocznie się 18 maja uroczystym koncertem w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, a zakończy 2 czerwca pielgrzymką mężczyzn do Matki Boskiej Piekarskiej. Hasłem tegorocznego święta jest "Rodzina wiarygodna". Na mieszkańców regionu czeka wiele atrakcji m.in. koncerty, bieg rodzinny, targi książki, konferencje i pikniki rodzinne. Współorganizatorem jest Górnośląski Związek Metropolitalny. Więcej informacji na stronie internetowej www.swieto-rodziny.pl

Przypomnijmy, że dotychczasowe edycje, które odbywały się pod hasłami: „Moja wyjątkowa rodzina", „Portret matki", „Ojciec fundamentem rodziny", „Piękno życia rodzinnego" oraz „Przez pokolenia" spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu. W tym roku tematem przewodnim Święta będzie zaufanie w rodzinie i jej wiarygodność, a hasłem "Rodzina wiarygodna".