Zabrze przestrzenią rozwoju

Konkurs dla nauczycieli na scenariusze zajęć edukacyjnych prowadzonych w podziemnych wyrobiskach ZKWK GUIDO

28.02.2013

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO w Zabrzu ogłosiła konkurs dla nauczycieli na scenariusze zajęć edukacyjnych prowadzonych w podziemnych wyrobiskach ZKWK GUIDO.

Konkurs dotyczy zajęć z zakresu historii, geografii, fizyki, chemii, biologii oraz edukacji regionalnej. Możliwe jest także opracowanie scenariusza zajęć interdyscyplinarnych. Zajęcia prowadzone na podstawie opracowanych materiałów staną się elementem zwiedzania tras turystycznych przez dzieci i młodzież szkolną z klas IV – VI szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs potrwa do 26 kwietnia, w tym czasie, po zarejestrowaniu się zainteresowanych nauczycieli, organizatorzy stworzą możliwość zwiedzania zasobów kopalni GUIDO, aby przygotowane scenariusze jak najlepiej wykorzystywały naturalne przestrzenie podziemnych wyrobisk kopalni i nie tylko.

Szczegóły w regulaminie konkursu (w załączeniu) oraz na stronie www.kopalniaguido.pl. Patronat honorowy nad konkursem sprawują Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber oraz Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka – Szulik