Uczyli młodzież jak walczyć z depresją

25.02.2013

23 lutego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W związku z tym ,21 lutego w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu odbyło się spotkanie z młodzieżą pt. „Lekarstwo na zmartwienia”.
 

Prowadzący poruszali kwestie sposobów radzenia sobie podczas trudnych sytuacji życiowych. Zwrócono również uwagę, iż w przypadku dłuższego złego samopoczucia warto zwrócić się o pomoc do osób dorosłych. Można powiedzieć o swoich problemach rodzicom, psychologom, pedagogom szkolnym lub umówić się na spotkanie w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Pamiętajmy, że im wcześniej opowiemy komuś o naszych zmartwieniach, tym mniejsze będą konsekwencje.
Spotkanie poprowadziły Joanna Sylwester – psychoterapeuta METIS oraz Urszula Koszutska – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu, a także dziennikarz TV Zabrze Paulina Świtała.

Jeśli chcesz porozmawiać ze specjalistą to skontaktuj się z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabrzu, ul. 3 Maja 91, pod numerem telefonu: (32) 370-22-40 lub 883-315-363.

Zapraszamy do odwiedzin strony internetowej www.pppzabrze.pl.