Termomodernizacja kolejnej placówki oświatowej

30.01.2013

Zakończyły się prace termomodernizacyjne budynku Zabrzańskiego Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego w Zabrzu. To kolejna placówka, której elewacja zyskała nowe oblicze. W sumie na liście obiektów poddanych termomodernizacji znajduje się już 37 placówek oświatowych.

 

W związku z zakończeniem prac zostało zorganizowane spotkanie, w którym udział wzięli m.in. Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, Marian Czochara, przewodniczący Rady Miasta, przedstawiciele ZCKOiZ, a także wykonawcy. Uczniowie przygotowali prezentację, która pokazywała jak zmieniał się budynek. W części artystycznej młodzież zaprezentowała Jasełka nagrodzone podczas Gliwickiego Przeglądu Przedstawień Jasełkowych.

Inwestycja przebiegała w dwóch etapach. Pierwszy za kwotę 1,6 mln zł wykonywany przez Przedsiębiorstwo Budowlane Elbud J. Szymański Sp. jawna obejmował m.in. roboty rozbiórkowe i przygotowawcze wraz z odwozem gruzu, wymianę okien w sali gimnastycznej, roboty dachowe, izolację ścian piwnic, docieplenie ścian zewnętrznych budynków szkoły, a także roboty zewnętrzne. Etap drugi za kwotę 1,1 mln zł realizowała firma MARWENT S.C. Zakres prac obejmował roboty rozbiórkowe i przygotowawcze wraz z odwozem gruzu, wykonanie stacji wymienników ciepła wraz z częścią elektryczną, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, wykonanie instalacji ciepłej i zimnej wody oraz cyrkulacji.