PREMIERA TEATRU TAŃCA ULICZNEGO

30.01.2013

W najbliższą sobotę zapraszamy na premierę nowego spektaklu Teatru Tańca Ulicznego RESPEKT i grupy tańca współczesnego 840 pt. „P.F. – czerwień i czerń”.

Powstały w 2011 roku Teatr poszukuje nowej formuły teatru tańca w oparciu o style tańca ulicznego i tańca współczesnego, poszukuje wspólnego języka dla tych technik. Teatr szuka inspiracji w różnych stylach muzycznych. W ubiegłym sezonie były to piosenki Marka Grechuty (spektakl „Zgrechuceni – w drodze”). Teatr Respekt jest pierwszym tego typu teatrem na Śląsku.
Obecny spektakl zainspirowany został muzyką legendarnej grupy Pink Floyd. Spektakl stawia pytanie – gdzie są nasze młodzieńcze marzenia, co robimy by nie zostały zagubione z pędem życia. To niezwykłe przedstawienie stworzyli nauczyciele i uczniowie Centrum Edukacji Twórczej OPP4
Koncepcja, scenariusz i reżyseria – Agata Zeliszek
Choreografia – Agata Zeliszek, Nina Pruszowska-Wolska, tancerze
Scenografia, kostiumy, plakat – Iwa Kruczkowska-Król
Zgranie i aranżacja muzyki – Robert Gajgier
Przygotowanie wokalistek – Katarzyna Kotyczka
Na premierowy pokaz zapraszamy 2 lutego 2013 roku o godz. 17.00 do sali widowiskowej Kombinatu Koksochemicznego przy ul. Pawliczka 1.
Spektakl poprzedzi pokaz grup tanecznych oraz solistów Studia Tańca Ulicznego OPP4-CET, który rozpocznie się o godz. 16.30.

Serdecznie zapraszamy!
Wstęp jest wolny1