Lider Innowacji i Rozwoju 2012

25.01.2013

Rozstrzygnięta została V edycja konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju 2012". 24 stycznia w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zostały wręczone statuetki. Zabrze otrzymało tytuł "Krajowy Lider Innowacji i Rozwoju".

 

W imeiniu Małgorzaty Mańki-Szulik, prezydenta Miasta Zabrze nagrodę odebrała Ewa Weber, sekretarz miasta. W tegorocznej edycji w 10 kategoriach udział wzięły 952 firmy, instytucje i urzędy. Z naszego regionu zostały zgłoszonych 17 instytucji. Zabrze zostało ocenione za realizację takich projektów jak poprawa gospodarki wodno-ściekowej, budowę kolejnych odcinków Drogowej Trasy Średnicowej, budowę zabrzańskiej szerokopasmowej sieci światłowodowej czy realizację projekt pn. "Wdrożenie kompleksowego systemu obiegu dokumentów w gminie Zabrze w powiązaniu z platformą KSOD-SEKAP".

Ogłoszeniu wyników towarzyszyła debata „Innowacyjność w kontekście obecnej sytuacji gospodarczej z uwzględnieniem trendów i rozwiązań w branży teleinformatycznej oraz finansowej".