Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości

02.01.2013

2 stycznia 2013 roku rozpoczęło swoją działalność Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości.

Rozwój przedsiębiorczości jest kluczem do sukcesu każdego miasta, dlatego postanowiłam postawić na kolejny element, który ma zapewnić naszym przedsiębiorcom lepszą obsługę – powiedziała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Celem centrum jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości poprzez udzielanie informacji o instrumentach wsparcia finansowego, nawiązywanie współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami z otoczenia biznesu, tworzenie programów promujących rozwój przedsiębiorczości.

Obecnie Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości mieści się w budynku Kluczowej Sztolni Dziedzicznej u zbiegu ulic Karola Miarki i Jagiellońskiej. Po zakończeniu prac remontowych docelowo swoje miejsce znajdzie przy ul. Powstańców Śląskich 3 (dawny sklep Komfort), wtedy do współpracy zaprosi Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowy Urząd Pracy oraz reprezentantów instytucji doradczych z zakresu prawa czy pozyskania środków unijnych.

Przyjmowanie wniosków do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej nadal można składać w sali obsługi interesanta przy ul. Wolności 286 oraz przy ul. Powstańców Śląskich 5-7 pok. 318.

Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości

Siedziba: Budynek Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej, ul. Karola Miarki 8
Czynne: poniedziałek-piątek 7:30-15:30
Telefon: 32 630 35 90