Zabrze innowacyjną gminą

17.12.2012

14 grudnia w Sali Marmurowej Gmachu Sejmu Śląskiego podczas seminarium „Innowacje bliżej nas” Ewa Weber, Sekretarz Miasta Zabrze w imieniu Małgorzat Mańki-Szulik, Prezydenta Zabrza odebrała wyróżnienie w kategorii „Innowacyjna Gmina”.

Konkurs "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju – 2012" organizowany jest już po raz piąty przez Fundację Innowacji i Rozwoju. Gminy były oceniane m.in. pod względem zrealizowanych inwestycji w rozwój infrastruktury, zmian i usprawnień w obsłudze mieszkańców, projektów finansujących inicjatywy obywatelskie i organizacje pozarządowe.
Dla Zabrza jest to ważne wyróżnienie, stawiamy na rozwój i innowacje, wciąż pozyskujemy nowe środki z funduszy i realizujemy projekty związane z budowa społeczeństwa informacyjnego – podkreślała Sekretarz Miasta.