Nietypowe wydarzenie w kopalni Guido

14.12.2012

Już w sobotę i niedzielę (15-16 grudnia) w zabrzańskiej kopalni Guido odbędzie się Silos Falami Fest. Tego jeszcze nie było! Przedświąteczne targi sztuki i dizajnu połączone z koncertami muzyki alternatywnej, a wszystko to 320 m pod ziemią, w zabytkowych korytarzach i komorach kopalni.

Targi będą trwać od godz. 11 do 23 (w niedzielę do 20), a wstęp na cały festiwal jest bezpłatny.
Wydarzeniem specjalnym festiwalu będzie prapremiera zainspirowanego Śląskiem produktu. Sadza Soap to mydło glicerynowe z węglem aktywnym (zawarte w nim cząstki węgla sprawiają, że ma silne działanie bakteriobójcze, choć pozostaje łagodne dla skóry). To kolejny zaskakujący projekt Mamami Studio (foto w załączniku).
– To połączenie sprzeczności: brud, który myje – opowiada projektantka, Marta Frank. Sadza Soap to czarne mydło w kształcie bryły węgla: tej samej, którą artystka znalazła w podziemiach kopalni Guido. I właśnie w Guido, na festiwalu Silos Falami Fest, po raz pierwszy można będzie zobaczyć i kupić mydło, którego hasło promocyjne brzmi: „Sadza odmładza!”.

Oferta wystawiennicza będzie w tym roku bardzo różnorodna. Zgłosiło się ponad 30 wystawców: wydawnictwa muzyczne i literackie, projektanci mody, biżuterii i gadżetów, dekoratorzy wnętrz, rzeźbiarze, malarze, fotograficy i handmakerzy. Wszyscy zaprezentują swoją sztukę: oryginalną, autorską i niepowtarzalną (ich prace zobaczyć można w galerii na stronie festiwalu). Na kilka dni przed Świętami będzie można zjechać w głąb kopalni, wszystko zobaczyć – a to, co najbardziej się spodoba, również kupić. Takich prezentów nie znajdziesz nigdzie indziej!
Będzie też czego posłuchać. Falami Fest to coroczny koncert podsumowujący kolejny rok działalności śląskiego wydawnictwa Falami. W sobotę od godz. 17 zagrają: Adam Oleś, Holly Blue i hipiersoniK, a w niedzielę od godz. 16: Max Bravura, The Abstinents i St. James Hotel (szczegółowy lineup:).
10% z utargu każdego z wystawców zostanie przekazane na konto Mariki Noszczyk, dwuletniej dziewczynki z niedowładem kończyn dolnych, zniekształceniem stóp, neurogennym zwichnięciem stawu biodrowego, uszkodzeniem funkcji układu moczowego oraz wodogłowiem. Rodzice Mariki zbierają pieniądze na leczenie i rehabilitację, chcemy im w tym pomóc.
Akcja przeprowadzona jest za zgodą Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Informacje na temat Mariki:
facebook.com/MarikaAlicjaNoszczyk i marikanoszczyk.bloog.pl.
Zapraszamy na oficjalną stronę internetową festiwalu: www.silossztuki.pl