Prawdziwy Święty Mikołaj w Zabrzu

12.12.2012

Prawdziwy Święty Mikołaj ze stolicy Laponii, Rovaniemi, spotkał się 12 grudnia z mieszkańcami Zabrza. Świętego Mikołaja zaprosiły władze Zabrza oraz fińska firma energetyczna Fortum.

Święty Mikołaj odwiedził Przedszkole nr 1. Następnie odwiedził najmłodszych pacjentów na Oddziale Hematologii i Chemioterapii Dziecięcej.W samo południe Święty Mikołaj spotkał się z mieszkańcami przy choince na Placu Wolności. W spotkaniu udział wziął Krzysztof Lewandowski, zastępca prezydenta Zabrza oraz Piotr Górnik, dyrektor ds. produkcji i dystrybucji Fortum. Gość z Laponii przywiózł słodkie upominki oraz odblaskowe śnieżynki, dzięki którym dzieci będą bezpieczne na drodze.

Święty Mikołaj przyleciał do Polski z Rovaniemi, które jest jego oficjalnym miejscem zamieszkania, uznanym przez kraje Unii Europejskiej, Rosję, Japonię, Stany Zjednoczone, Kanadę oraz Koreę Południową. Wioska Świętego Mikołaja położona jest na kole podbiegunowym. Odwiedza ją ponad pół miliona gości rocznie. W Rovaniemi funkcjonuje również oficjalna poczta Świętego Mikołaja, do której co roku przychodzi około 700.000 listów od dzieci z całego świata. W Polsce odwiedził on także Warszawę i Wrocław.