Zabrzańska choinka już świeci

07.12.2012

5 grudnia zostało zorganizowane uroczyste oświetlenie choinki miejskiej na Placu Wolności.

W spotkaniu udział wzięli: Katarzyna Dzióba, zastępca prezydenta Miasta Zabrze, przedszkolaki i uczniowie zabrzańskich szkół, a także mieszkańcy, którzy przyjęli zaproszenie władz miasta. Najważniejszym akcentem było włączenie oświetlenia. Nie zabrakło jednak świątecznych dźwięków oraz słodyczy.

W tym roku na ulicach Zabrza pojawi się ponad 220 elementów świątecznych. Najbardziej widocznym będzie choinka, która stoi na Placu Wolności. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku otrzymała miano Najpiękniejszej Choinki Województwa Śląskiego w plebiscycie Dziennika Zachodniego. Tytuł tym cenniejszy, że przyznany przez mieszkańców regionu.