Po raz 21. wręczono statuetki "Serce za serce"

26.11.2012

Po raz 21. Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii nagrodziła swych darczyńców. Gala "Serce za serce" odbyła się w sobotę w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Wyróżnienia za wspieranie fundacji przyznano dziewięciu osobom, firmom i instytucjom.

Koncerty „Serce za serce” są wspaniałą okazją, by upamiętnić założyciela, patrona Fundacji – prof. Zbigniewa Religę, podkreślić jej dorobek na rzecz nauki i medycyny polskiej, pochwalić się efektem prac związanych z pediatryczną protezą serca, uhonorować szczególnie zasłużonych pracowników Fundacji oraz te osoby, firmy i instytucje, które najhojniej wspierają postęp prac naukowo–badawczych i w rozmaity sposób przyczyniają się do kontynuacji dzieła Profesora.
 

Gospodarzem tegorocznego koncertu była grupa Carrantuohill, dla której rok 2012 to jubileusz 25. lecia pracy scenicznej, przepojonej muzyką irlandzką i celtycką, zyskującą coraz szersze grono słuchaczy. W Domu Muzyki i Tańca wystąpił także Grzegorz Turnau, któremu towarzyszyła utalentowana wokalistka Katarzyna Sobek, akordeonista Marcin Wyrostek, Orkiestra Symfoniczna szkoły muzycznej w Rybniku oraz zespół taneczny Salake z Gliwic..

Laureaci nagród Fundacji w roku 2012 – wyróżnieni za hojność, pomoc, filantropię i społeczną odpowiedzialność:

Statuetka „Serce ze Serce"

*Ever Sp. z o. o., Swarzędz
*Dotpay S.A., Kraków
* marka „Benecol"
 

Medal im. prof. Zbigniewa Religi

* Fundacja PKO Banku Polskiego w Warszawie

 

Statuetka „Przyjaciel Fundacji”

* EKOPRODUKT Marek Kubara sp. j., Częstochowa
* Krystyna Bieniek – Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Bieniek Sp. p. , Zabrze
* Wiesław Śmietana – dyrektor Domu Muzyki i Tańca, Zabrze
* Adam Janik – Prezes Wojskowych Zakładów Mechanicznych S.A., Siemianowice Śląskie
* Polskie Pieczywo Obrzędowe, Cieszyn