Zabrze przestrzenią rozwoju

Akademia z okazji zakończenia remontu w Przedszkolu nr 48

19.11.2012

19 listopada w Przedszkolu nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się akademia połączona z uroczystym otwarciem placówki po modernizacji.

W ramach prac remontowych wymieniono w łazienkach instalacje wewnętrzne: elektryczną, wodociągową i kanalizacyjną, zamontowano wentylację mechaniczną, wymieniono stolarkę drzwiową. W łazienkach wykonano okładziny ścienne i podłogowe z kafelek, a także wyposażono łazienki w nowoczesną armaturę. W czterech salach wymieniono parkiet i pomalowano ściany oraz sufity. Dodatkowo przygotowano 2 sale zabaw na potrzeby dzieci. Całość kosztów remontowych w roku bieżącym wyniosła ok. 450.000 zł. W roku 2011 wymieniono parkiety w 2 salach zajęć na kwotę ok 55.000 zł. Prace remontowe wykonała Firma PPH OMNIX Sp. z o.o.

– Dobro dzieci jest dla nas najważniejsze. W imieniu prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik pragnę podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w remont tej placówki – mówił zastępca prezydenta Jan Pawluch.

Przedszkole nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi obecnie jest największym przedszkolem w Zabrzu – liczy 14 oddziałów, w tym 4 oddziały specjalne oraz 5 oddziałów integracyjnych. W tym roku szkolnym placówka została powiększona o dwa oddziały, dlatego może uczęszczać do niej 230 dzieci. Ze względu na prowadzenie oddziałów integracyjnych i specjalnych, w przedszkolu duży nacisk kładzie się na pracę z dziećmi niepełnosprawnymi, z dziećmi z różnymi dysfunkcjami oraz wspomaganie dzieci mających trudności w nauce. W 2010 roku budynek przedszkola został poddany termomodernizacji.