Stanisław Oślizło odbierał prezenty i gratulacje w dniu 75. urodzin!

14.11.2012

Stanisław Oślizło, piłkarz-legenda zabrzańskiego klubu, jego honorowy ambasador kończy dzisiaj 75 lat. Z prezentami i gratulacjami przybyli przedstawiciele władz Zabrza, górniczego klubu, a także przyjaciele, znajomi i kibice.

 

– Zabrze jest dumne z takich mieszkańców, jak Stanisław Oślizło! – zaznaczyła Pani Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, gdy wręczała jubilatowi kwiaty, specjalny dyplom i okolicznościową grafikę. – Myślę, że następna grafika to już będzie nowy stadion – dodała z uśmiechem Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, która w siedzibie klubu pojawiła się m. in. w towarzystwie wiceprezydenta Zabrza, Krzysztofa Lewandowskiego.
– Przyszła pora na to, by się zastanowić, czy się przyznawać do tego 75-lecia, czy też nie! – żartował w dobrze sobie znanym stylu Oślizło, któremu gratulowali ponadto: Tomasz Młynarczyk, szef Rady Nadzorczej Górnika, Artur Jankowski, prezes zabrzańskiego klubu, trener Adam Nawałka, prezes Spółki Stadion w Zabrzu Tadeusz Dębicki czy też klubowy kapelan, ksiądz Bogdan Reder. Życzenia jubilatowi składał także jego przyjaciel z boiska, również legendarny gracz Górnika, Jan Kowalski.
Lista prezentów była obszerna, zaś najbardziej Pana Stanisława ucieszyła piłka z autografami piłkarzy, sztabu szkoleniowego i pracowników klubu. – Ta piłka znajdzie się w moim mieszkaniu na honorowym miejscu – cieszy się Oślizło, któremu wszyscy przyjaciele, znajomi i kibice życzą stu lat w jak najlepszym zdrowiu!

Szanowny Pan
Stanisław Oślizło

 

Z okazji urodzin proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń. Niech optymizm i pozytywna energia towarzyszą Panu w podejmowaniu codziennych obowiązków i realizowaniu pasji.
Wszyscy wiemy, że tą pasją jest piłka nożna i Górnik Zabrze. Dla zabrzańskiego sportu jest Pan ostoją, symbolem przywiązania do Klubu i wzorem dla młodych sportowców. Cieszę się, że jest Pan opiekunem młodzieży rozwijającej swoje talenty na naszym pierwszym Orliku. Od ponad pięćdziesięciu lat tworzy Pan historię Górnika Zabrze, najpierw jako znakomity obrońca, potem jako wieloletni kapitan drużyny, teraz jako Honorowy Ambasador i doradca. Pana wiedza, doświadczenie i zdobyte mistrzostwa pozwalają nam na wiarę w sukcesy obecnego zespołu. Wierzę, że na nowo budowanym stadionie zobaczymy niejedną znakomitą bramkę na miarę Pana bramki w meczu z Manchesterem City. Za niezapomniane chwile i sukcesy, które rozsławiły imię naszego miasta w świecie, serdecznie dziękuję. Jeszcze raz życzę przede wszystkim zdrowia, uśmiechu i wielu radosnych chwil.

Z wyrazami szacunku

Małgorzata Mańka-Szulik