Śląska Inżynieria Biomedyczna

26.10.2012

25 października w zabrzańskim Multikinie odbyła się pierwsza w naszym regionie konferencja pt. "Śląska Inżynieria Biomedyczna". Obradom towarzyszyły targi medyczne.

Wydarzenie to zgromadziło ponad 400 uczestników, w tym wielu znakomitych gości, przedstawicieli środowisk naukowych, samorządowych, ośrodków służby zdrowia, firm związanych z technicznym zapleczem medycyny oraz studentów i uczniów szkół średnich. Zabrze jest miastem, w którym swoją siedzibę mają znaczące dla rozwoju technicznego zaplecza medycyny instytucje badawczo-rozwojowe. Jest to Śląskie Centrum Chorób Serca, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii, Instytut Techniki i Aparatury Medycznej, Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, a od roku 2012 pierwszy w Polsce Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.
– Koncentracja tych jednostek stanowi o wyjątkowym w skali naszego kraju potencjale ośrodka zabrzańskiego – powiedziała obecna na konferencji Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Wśród priorytetów rozwoju miasta jest tworzenie klimatu dla rozkwitu zaplecza badawczego innowacyjnych firm, w tym również producentów dla potrzeb medycyny. Duże nadzieje wiążemy z perspektywicznym, dynamicznie rozwijającym się obszarem inżynierii biomedycznej.

Organizatorami byli Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej, Urząd Miasta Zabrze, Centrum Inżynierii Biomedycznej, Śląskie Centrum Chorób Serca, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii oraz Instytut Techniki i Aparatury Medycznej.