„Bitwa Miast”

26.10.2012

25 października w redakcji Dziennika Zachodniego przedstawiciele miasta Zabrze oraz Kalet odebrali gratulacje za zdobycie największej ilości głosów w zorganizowanym przez redakcję Dziennika Zachodniego plebiscycie „Bitwa Miast”.

Konkurs trwał blisko 2 miesiące, rozpoczął się 13 lipca na łamach piątkowych wydań Dziennika Zachodniego i składał się z kilku etapów, w którym losowo dwa wybrane miasta wzięły udział w bezpośredniej bitwie na głosy Czytelników.

Głównym celem zabawy było zaprezentowanie mieszkańcom aglomeracji wszystkich miast województwa śląskiego ich historii i tradycji, ale również szerokiego wachlarza atrakcji, możliwości rozwoju, poziomu bezpieczeństwa czy komfortu zamieszkania. Weryfikacją i oceną zajęli się sami mieszkańcy, którzy za pomocą głosowania sms mogli wspierać swoje miasto i tym samym dać wyraz swojego poparcia.