Zabrze przestrzenią rozwoju

NMC Powen Zabrze kontra Orlen Wisła Płack

18.10.2012

Wszystkich sympatyków piłki ręcznej serdecznie zapraszamy do hali „Pogoń” już w najbliższą niedzielę na godzinę 17:00. NMC Powen Zabrze podejmować będzie wicemistrza Polski, Orlen Wisłę Płock.
 

Orlen Wisła Płock w PGNiG Superlidze w bieżącym sezonie radzi sobie dokładnie tak jak można było tego oczekiwać. Z kompletem zwycięstw Nafciarze są liderem tabeli. Jak dotąd wicemistrzowie Polski zdemolowali wszystkich rywali, poza Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Ekipa beniaminka dzielnie walczyła o sprawienie niespodzianki, ale doświadczenie było po stronie płocczan. Ambicja piotrkowian sprawiła, że mecz zakończył się najniższym jak dotąd zwycięstwem Wisły (5 bramek).
Klub z Płocka od lat walczy z Vive Targami Kielce o tytuł „króla polowania” w okresie transferowym. Oba klubu prześcigają się w pozyskiwaniu nazwisk o międzynarodowej renomie. Płocczanie przed bieżącym sezonem postawili zdecydowanie na jakość sprowadzając w swoje szeregi tak uznanych graczy jak bramkarza Marina Sego, serbskiego skrzydłowego Ivana Nikcevica oraz innego Serba Petara Nenadica. Dobrym posunięciem okazało się zatrudnienie Valentina Ghionei, który ostatnio zbierał pochlebne opinie.
Zachęcać do obejrzenia na żywo meczu NMC Powen z Orlen Wisłą chyba nie trzeba. Same wymienione wyżej nazwiska już są zachętą. Dodajmy, że na parkiecie w Zabrzu zobaczyć będzie można też sprawdzonych w zeszłym sezonie Bostjana Kavasa, Muhameda Toromanovica, Christiana Spanne czy Nikolę Eklemovica. Nie sposób zapomnieć o „młodym zdolnym” Kamilu Syprzaku, który ma być przyszłością polskiej piłki ręcznej. Między płockimi słupkami może stanąć także pochodzący z Zabrza, reprezentacyjny golkiper, Marcin Wichary.
Wszystkich kibiców zapraszamy do hali Pogoń. Tym bardziej, że meczem zainteresowała się ponownie telewizja Polsat Sport. Po raz drugi w tym miesiącu stacja transmitować będzie pojedynek zabrzan. Niedzielny mecz rozpocznie się o godzinie 17.00.
Informujemy, że na mecz z Orlen Wisłą Płock obowiązują bilety kategorii TOP, które można nabyć w cenie 20 zł (normalny) i 12 zł (ulgowy przewidziany dla młodzieży szkolnej uczącej się, tj. uczniów i studentów, a także emerytów i rencistów za okazaniem ważnej legitymacji).

Dzieci do lat 7 mają wstęp wolny.