Śląskie Spotkania Medyczne

15.10.2012

13 października w Teatrze Nowym w Zabrzu odbyły się Śląskie Spotkania Medyczne. Ideą przewodnią konferencji było omówienie wybranych tematów dotyczących Zdrowia Mężczyzny z uwzględnieniem aspektów onkologicznych.

 

Poruszono najważniejsze zagadnienia związane z tematem prowadzenia praktyki lekarskiej, a także chorobami cywilizacyjnymi. Rozmawiano także o zmianach w systemie oświaty. Konferencja była połączona z targami medycznymi.

– Śląskie Spotkania Medyczne organizowane w naszym mieście są potwierdzeniem kierunku rozwoju Zabrza, jako ośrodka przyjaznego dla rozwoju nauki, medycyny i nowoczesnych technologii. – powiedziała obecna na konferencji Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Miasta Zabrze.

Zabrze obchodzące w tym roku jubileusz 90-lecia nadania praw miejskich jest kolebką medycyny. Wizytówkami miasta są Śląskie Centrum Chorób Serca i Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii. To tutaj powstał pierwszy Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. To dla nas wielki powód do dumy, że Honorowymi Obywatelami Miasta są ś.p. prof. Zbigniew Religa i prof. Marian Zembala. W naszym mieście zdobywają doświadczenie i tytuły naukowe wybitne osobistości polskiej medycyny.