Nagroda dla Prezydenta Zabrza

15.10.2012

14 października w Warszawie wręczone zostały nagrody im. Grzegorza Palki. Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza została nagrodzona za działania na rzecz rozwoju turystyki przemysłowej oraz rewitalizację obiektów kultury przemysłowej.

Nagrody im. Grzegorza Palki przyznaje Liga Krajowa, ogólnopolskie stowarzyszenie działające na rzecz rozwoju samorządności terytorialnej. Tegoroczna gala została zorganizowana po raz 15. Kapituła przyznała pięć nagród i dwanaście wyróżnień.
– Dedykuję tę nagrodę wszystkim zabrzanom, którzy pracując na rzecz rozwoju naszego miasta wyzwalają jego potencjał. Możemy być dumni z faktu, że turystyka poprzemysłowa stała się naszym znakiem rozpoznawczym w kraju i za granicą. – powiedziała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.
Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. ś.p. prezydent RP Lech Kaczyński, minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, profesorowie Jerzy Buzek i Michał Kulesza, a także poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht.