IX tom Antologii Poezji Dziecięcej

15.10.2012

13 listopada o godz. 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu odbędzie się wernisaż poetycki z okazji wydania IX tomu Antologii Poezji Dziecięcej pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza.
Antologia Poezji Dziecięcej jest podsumowaniem wojewódzkiego konkursu poetyckiego dla szkół podstawowych i gimnazjów. Recenzentką IX tomu jest wybitna aktorka i jurorka literackiej nagrody Nike – Joanna Szczepkowska.
 

„Dziękuję za te wiersze. Przede wszystkim zaskoczyło mnie, że tak wiele w nich żartu, pogody ducha i wdzięczności za to co jest tu i teraz (…). To znaczy, że piszecie nie wzorując się na nikim, z serca, autentycznie, a to jedyna droga do prawdziwego rozwoju.”
fragment recenzji Joanny Szczepkowskiej
Organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa Nr 30 w Zabrzu. Współorganizatorzy:
• Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Zabrzu
• Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu
• Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach
Sponsorem jest Kombinat Koksochemiczny Zabrze S.A.
Przewodniczącym jury jest aktor, reżyser i poeta Zbigniew Stryj, który przyznaje nagrody indywidualne w trzech kategoriach wiekowych. W IX edycji konkursu wzięło udział blisko 90 szkół z 20 śląskich miast: Bytomia, Będzina, Chorzowa, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Gostyni, Jastrzębia Zdroju, Jaworzna, Katowic, Paniówek, Piekar Śląskich, Rybnika, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Tarnowskich Gór, Tychów, Zabrza, Żor.