Konferencja prasowa z okazji Święta Miasta

26.09.2012

25 września w budynku obsługi ruchu turystycznego Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej przy ul. K. Miarki i Jagiellońskiej zorganizowana została konferencja prasowa poświęcona jubileuszowi 90-lecia nadania Zabrzu praw miejskich.

W konferencji udział wzięli: Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrze, Ewa Weber, sekretarz miasta, a także dyrektorzy miejskich instytucji kultury i naczelnicy Wydziałów Urzędu Miasta, odpowiedzialni za przygotowanie obchodów. W trakcie spotkania zaprezentowane zostały szczegóły Święta Miasta. W sobotę odbędą się Skarbnikowe Gody. O godz. 11.00 wyruszy Barwna Śląska Parada. Następnie w parku przy ul. Dubiela zaplanowano Piknik Rodzinny z licznymi atrakcjami. Z kolei o godz. 15.00 w Teatrze Nowym odbędzie się uroczystość nadania miastu sztandaru oraz podpisania umów z miastami partnerskimi z Essen (Niemcy) i Seclin (Francja). Na niedzielny wieczór zaplanowano koncert w Domu Muzyki i Tańca, w trakcie którego zostaną wręczone nagrody Prezydenta Miasta.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.mok.art.pl