Zabrze przestrzenią rozwoju

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

24.09.2012

24 września w Katowicach rozpoczął się II Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który potrwa 3 dni. W ramach tegorocznej edycji zaplanowano 60 paneli dyskusyjnych, z udziałem ponad 250 prelegentów z Polski i zagranicy, w tym Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, która weźmie udział w panelu nt. przdsiębiorczości kobiet.

II Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest kontynuacją idei spotkania biznesowego sektora MŚP, które miało miejsce w roku ubiegłym. Poprzedni kongres stał się płaszczyzną wielu debat i dyskusji skupiających przedstawicieli sektora MŚP i dużych firm, świata nauki, instytucji otoczenia biznesu, samorządów terytorialnych oraz władz rządowych. Uczestniczący w tegorocznej inauguracji imprezy politycy i eksperci w tym m.in. Lech Wałęsa, były prezydent RP, Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, a także Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki i Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego podkreślali, że małe i średnie firmy stanowią receptę na spowolnienie gospodarcze.

Organizatorem jest Regionalna Izba Gospodarcza. Udział w kongresie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie internetowej www.kongresmsp.eu