Tydzień bez samochodu

17.09.2012

16 września w parku przy ul. Dubiela zainaugurowano zabrzańskie obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

O godz. 10.00 z Placu Wolności wyruszyło kilkudziesięciu uczestników Zabrzańskiej Rowerowej Masy Krytycznej. Finał rajdu zaplanowano w parku im. Poległych Bohaterów. Tam na rowerzystów czekali przedstawiciele Urzędu Miejskiego, którzy wręczyli mapy rowerowe miasta. Dla najmłodszych przygotowano gadżety promocyjne. Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża przygotowali ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy. Ich umiejętnościom przyglądała się Katarzyna Dzióba, zastępca prezydenta miasta.
Podczas tego tygodnia w mieście zaplanowano wiele atrakcji m.in. prelekcje w szkołach i przedszkolach na temat bezpieczeństwa, warsztaty dotyczące bezpieczeństwa na drodze a także Piknik Rodzinny. Szczegóły w załączniku.