Dożynki Miejskie 2012

03.09.2012

Dożynki dla rolników i działkowców to jeden z najpiękniejszych dni w roku, chwila wytchnienia oraz satysfakcji i radości z osiągnięć. Tradycyjnie zabrzańskie święto plonów zorganizowane zostało w Grzybowicach.

Pierwszym punktem była msza św. odprawiona w Kościele Matki Boskiej Różańcowej. Następnie ulicami dzielnicy przejechał wielobarwny korowód, któremu przyglądali się licznie zgromadzeni mieszkańcy. Druga część odbyła się na boisku Klubu Sportowego Społem. Tam starostowie dożynek przekazali chleb prezydentowi miasta Małgorzacie Mańce-Szulik, która dziękując złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim rolnikom. Następnie podzieliła się chlebem z uczestnikami imprezy. W uroczystościach wzięli udział także poseł na sejm RP Borys Budka, radni Rady Miasta oraz przedstawiciele wielu firm i instytucji.

Organizatorzy, czyli rolnicy i Rada Dzielnicy przygotowali atrakcyjny program artystyczny m.in. występ parafialnej Orkiestry Dętej oraz zabawę taneczną przy zespołe Piekarskie Trio.