Zabrzańskie Spotkanie z Niepełnosprawnością „Inni Nie Inni”

30.08.2012

8 września o godz. 14.00 na Kąpielisku Leśnym w Zabrzu – Maciejowie rozpocznie się Zabrzańskie Spotkanie z Niepełnosprawnością „Inni Nie Inni”.

Przyjdź i dowiedz się czym jest dogoterapia i komunikacja alternatywna. Poznaj śląskie fundacje zrzeszające rodziców dzieci niepełnosprawnych. Pobaw się z dzieckiem na placu zabaw i posłuchaj koncertu na żywo Czesława Mozila oraz Me Myself And I.

Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu. Patronat honorowy objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Z kolei patrona medialny sprawują Telewizja Zabrze, Nowiny Zabrzańskie i Radio Plus.

Więcej informacji : www.inninieinni.pl

Program dla dorosłych

14. 00
Otwarcie, powitanie gości (prowadzenie Dorota Halama)
-wystawa zdjęć " Inni nie Inni" autorstwa Marcina Oliva Soto -slajdy
-pokaz filmu dokumentalnego "Inni nie Inni" nakręconego przez Macieja Bartkiewicza

14.40
wykład " Jak rozwijać mowę dziecka" (Mira Rządzka, logopeda, specjalista wczesnej interwencji, trener metody SHANTALA, współzałożycielka Polskiego Związku Logopedów, pomysłodawczyni Ogólnopolskiej Akcji "Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych", wykładowca i terapeuta mowy, Zielona Góra)

15.10
wykład "Pies-miłość, zabawa, terapia" (Iwona Koliczko, założycielka i prezes fundacji "Złote psy", dogoterapeuta, Wołów)

15.40
wykład "Integracja sensoryczna w zabawach dla maluchów" (Jolanta Sturgólewska, terapeuta SI, logopeda, specjalista wczesnej interwencji i wczesnej logopedii klinicznej, terapeuta metody Castillo Moralesa, Kalisz)

16.10
Dorota Palicka i Katarzyna Kala, Wykład "Metody wspomagające komunikację" (Miejskie Przedszkole nr 47 z Oddziałami integracyjnymi w Katowicach)

16.40
Krystyna Sacher-Szafrańska "Rozwijanie sprawności komunikacyjnych dzieci autystycznych" (terapeuta mowy, neurologopeda, Gliwice)

17.10
Prezentacja stowarzyszeń: Zakątek 21, Modlitwa i Czyn, Fundacja Fundamenty Rozwoju

17. 30
Koncert Me Myself and I i Czesława Mozila

20.00
Zakończenie