Zabrzańskie obiekty walczą o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej

17.08.2012

Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2012. O ten zaszczytny tytuł walczą dwa obiekty zlokalizowane w Zabrzu. Chodzi o Wydział Organizacji i Zarządzania oraz Śląskie Centrum Chorób Serca. Głosowanie internetowe potrwa do końca sierpnia.

 

Celem konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego jest m.in. promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną, przeciwdziałanie degradacji przestrzeni otwartej i zurbanizowanej, podnoszenie świadomości mieszkańców w zakresie kształtowania przestrzeni oraz poprawa wizerunku województwa i wzrost jego konkurencyjności. Do tegorocznej edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego zgłoszono 44 realizacje. Głosować można na stronie internetowej konkursu. Tam też znajdują się szczegółowe informacje. Wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane będą nagrody rzeczowe. Zostaną one wręczone przez Marszałka Województwa Śląskiego podczas uroczystości ogłoszenia wyników konkursu – w październiku br., w trakcie tegorocznych Śląskich Dni Architektury. Aby oddać swój głos, należy na stronie internetowej konkursu, wybrać trzy najlepsze propozycje i przyznać im odpowiednio: 3, 2 lub 1 punkt, a następnie potwierdzić swój głos przez e-mail. Wyniki głosowania internautów nie mają wpływu na werdykt Jury, które przyzna Nagrody i Wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego w czterech kategoriach: przestrzeń publiczna, zrewitalizowana przestrzeń publiczna, obiekt użyteczności publicznej i zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej.

Przypomnijmy, że nowy budynek Wydziału Organizacji i Zarządzania został wyremontowany dzięki staraniom zabrzańskiego samorządu, który na ten cel pozyskał dotacje z UE. Inwestycja kosztowała ponad 16,5 mln zł, kwota dofinansowania to 13,5 mln zł. Studenci mają do dyspozycji m.in. nowe sale dydaktyczne, laboratoryjne i pracownie komputerowe.