Włodzimierz Lubański Honorowym Obywatelem Zabrza?

27.07.2012

27 lipca zebrała się Kapituła rozpatrująca kandydatury na Honorowego Obywatela Miasta Zabrze. W trakcie posiedzenia rozpatrywano wniosek Zarządu Górnika Zabrze SSA o przyznanie tego zaszczytnego tytułu Włodzimierzowi Lubańskiemu.

Po krótkiej dyskusji nastąpiło głosowanie, w którym jednogłośnie zaakceptowano tę kandydaturę. Członkami Kapituły są: prezydent Miasta, przewodniczący Rady Miasta oraz przedstawiciele  wyższych uczelni, których oddziały znajdują się w naszym mieście.Kolejnym krokiem będzie głosowanie radnych Rady Miejskiej nad uchwalą w sprawie przyznania Honorowego Obywatelstwa Miasta.

Przypomnijmy, że w gronie Honorowych Obywateli są: ś.p. prof. Zbigniew Religa, Marian Zembala, Heinz Tobolla i Horst Eckert "Janosch".

Włodzimierz Lubański to wielokrotny reprezentant Polski, przez wiele lat związany z klubem piłkarskim Górnik Zabrze. Zdobył mistrzostwo olimpijskiej. W oficjalnych spotkaniach w reprezentacji Polski rozegrał 75 spotkań, strzelił 48 goli.