"Śląska Objazdówka" w Zabrzu

27.07.2012

Miasto Zabrze w partnerstwie z Gazetą Wyborczą zaprasza do odwiedzenia miasta w ramach przedsięwzięcia pn. "Śląska Objazdówka".

 

Wizytówką Zabrza jest turystyka przemysłowa. Na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego znajdują się takie obiekty jak Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido, Muzeum Górnictwa Węglowego, Skansen Górniczy Królowa Luiza i Szyb Maciej.
– Podczas wakacji poszukujemy atrakcyjnych miejsc w swoim otoczeniu. Miejsc, do których można się wybrać na rodzinną wycieczkę. Zabrze jest takim właśnie miastem. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia obiektów poprzemysłowych, terenów zielonych oraz zabytkowych osiedli robotniczych- powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.
– Wspólnie z władzami Zabrza zapraszamy was na darmową wycieczkę – pisze w dzisiejszej Gazecie Wyborczej redaktor Józef Krzyk. – A tym, którzy Zabrza jeszcze nie znają, przedstawiamy cztery opowieści: o świątyni, która urzeka swoją skromnością, o ogrodzie, który powstał na przekór stereotypom o brudzie, o stadionie, gdzie kilka pokoleń kibiców przeżywało największe emocje, a także o kopalni, która stała się salą koncertową i muzeum.

Wszystkich tych, których te opowieści zafrapowały zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczce. Odbędzie się ona 4 sierpnia. Zbiórkę zaplanowano w Katowicach na przystanku przy ulicy Francuskiej (skrzyżowanie z Mariacką) o godzinie 10.00. Chętni do udziału w objazdówce mogą się zgłaszać telefonicznie w piątek, 27 lipca pod numer 32 32 52 444 od godziny 11.00.

Liczba miejsc ograniczona. Na objazdówkę możemy zabrać 80 osób.

Więcej informacji w dzisiejszej Gazecie Wyborczej i na stronie