"Ponad Narodami Walczymy z Barierami"

27.07.2012

27 lipca w Urzędzie Miejskim w Zabrzu odbyło się spotkanie w ramach projektu "Ponad Narodami Walczymy z Barierami". Miasto Zabrze jest partnerem tym przedsięwzięciu.

 

W trakcie spotkania rozmawiano o założeniach projektu. Jego celem jest wypracowanie międzynarodowych standardów aktywizujących zawodowo osoby niepełnosprawne intelektualnie. Zakres tematyczny wizyt w ramach projektu to: integracja zawodowa, jej formy i metody, system kształcenia instruktorów, techniki prowadzenia zajęć, porównywanie systemów prawnych, promocja produktów wytwarzanych przez osoby niepełnosprawne. Projekt ze strony niemieckiej koordynuje Alferd Haug, z którym Miasto Zabrze prowadzi wieloletnią współpracę. Jako przykład dobrych praktyk delegacja zapozna się w Zabrzu z modelem rehabilitacji zawodowej w formie Zakładów Aktywności Zawodowej.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele organizacji pozarządowych niemieckiego miasta Essen a także naszego miasta, Zakładów Aktywności Zawodowej z Essen oraz Stowarzyszenia "MOST” w Katowicach. Władze miasta reprezentował Krzysztof Lewandowski, zastępca Prezydenta Miasta Zabrze.